Наталія Литвин

 

Відкун Квіслінг - великий мученик "консервативної революції"

 

Квіслінг (Quisling) Відкун
(18.07. 1887, с. Фюресдаль, біля Телемарк - 24.10. 1945, Осло)

Відкун Квіслінг, норвезький політичний лідер, заснував колабораційний пронімецьукий уряд 1 лютого 1942 р. Це було після того, як німці окупували Норвегію. Після війни Квіслінга засудили до смертної кари за так звану "зраду батьківщині". Серед обивателів слово "квіслінг стало означати "зрадник". Це ім'я в Норвегії піддане анафемі.

Квіслінг, син священника, був із роду, який був відгалуженням від королівської династії. Він був дуже освіченою людиною. Отримав військову освіту, майор норвезької армії. В квітні - грудні 1918 р. - військовий аташе в Петрограді, а з жовтня 1920 р. до травня 1921 р. - в Хельсінки. В 1931-1933 рр. - військовий міністр. У травні 1933 р. створив партію "Національний Союз"

Він написав книгу про доктрину Універсалізму і видав її в 1929 році. Вона називалася "Замешкані світи, що їх належить знайти поза межами Землі та їх призначення для нашого розуміння життя" ("That Inhabited World To Be Found Outside Of The Earth, And The Significance There Of For Our View Of Life").В основу теорії Квіслінга покладено праці багатьох філософів від Канта до Ніцше. Його релігійні погляди були обширні - від гностицизму до даосизму.

У своїх промовах Квіслінг завжди наголошував на християнських своїх переконаннях, але, повторюючи Джордано Бруно, критикував християнську доктрину за те, що в ній Творець створив лише Землю, а іншим світам не знаходиться у ній місця. Крім того світогляд Квіслінга був цілком гностичним.

На емблемі Квіслінга був зображений Сонцеворот - його називали Хрестом святого Олава.

Молодіжна організація його партії Національний Союз була межово язичницькою і прагнула відкрити в Норвегії Церкву Асатру. Але їм це не дозволили.

Одним із авторитетних біографів Квіслінга був історик Ганс Фредерік Даль.

Він проаналізував величезну рукописну спадщину Квіслінга - скомпоновані 930 сторінок машинопису, який не був виданий.

Інший біограф, Оддвар Хойдал писав, що теорія Квіслінга походить із ніцшеанської "філософії життя". Всесвіт, за уявленнями Квіслінга, є справжній і єдиний Бог, даний Землі, котрий буде існувати і після зникнення нашого світу, створюючи нові зорі та планети. Людині дано знати і працювати на благо цього під мудрим керівництвом еліти.

Один зі старих активістів Національного Союзу був Ганс С. Якобсен, котрий порвав із Квіслінгом через незгоду з генеральною лінією партії. Він закидав Квіслінгу м'якотілість і закликав повернутися відкрито до язичництва, заперечити християнство як іудейську звабу, внесену в тіло норвезької нації. Для боротьби з прохристиянством Квіслінга Якобсен створив журнал "Рагнарек" ("Сутінки богів").

Найбільший норвезький письменник Кнут Гамсун (1859-1952) належав до апологетів Квіслінга, з повагою ставився до Гітлера

Квіслінг був страчений 24 жовтня 1945 року. Його могила знаходиться в Телемарці і є місцем пошанування всіх свідомих традиціоналістів.