*MESOGAIA-SARMATIA*
Imperium Internum
(РОССИЯ - УКРАИНА - БОЛГАРИЯ - ГЕРМАНИЯ)

ДА ГРЯДЕТ ХЕЛЬГИ АВАТАРА !            A HAIL TO THE FORTHCOMING HELGI AVATAR OF LAST TRUMPETS !            VIVA LA REVOLUTION NATIONAL POPULAR !            DIE NEUE PARTEI DAS GEISTES !              РИМ И СКИФЫ, ТРЕПЕЩИТЕ !    НАСТУПИЛО ВРЕМЯ САРМАТ !       МЫ - ОФИЦЕРЫ ДХАРМЫ !

Святослав Вишинський
"СВОБОДА" УКРАЇНИ
Очима бувшого УНСОвця

В неділю, 29 січня, в "Академічній залі" по вул. Шиллера відбулась передвиборча зустріч з народним депутатом України, головою ВО "Свобода", Олегом Тягнибоком та презентація "Програми захисту українців". Зустрічі передували поїздки першої четвірки передвиборчого списку ВО "Свобода" (Олега Тягнибока, Юрія Іллєнка, Ірини Фаріон та Богдана Бенюка) по районам Чернівецької області, виступ у прямому ефірі ТРК "Чернівці" та прес-конференція. Будучи ще в недавньому часі заступником голови Чернівецької обласної організації та членом УНА-УНСО, мені було особливо цікаво відвідати зустріч із головою ідейно найближчої політичної сили, з якою так і не вдався єдиний передвибочий блок Української Національної Асамблеї.

Свою промову Олег Тягнибок розпочав з екскурсу в українську історію та згадки про події в Крутах 29 січня 1918 р., задавши запитання: "Чому так сталося?" Оперуючи фактами, голова ВО "Свобода" спробував знайти паралелі між історією та сучасністю. Коментуючи проект конституційної реформи та перетворення України на парламентсько-президентську республіку, Олег Тягнибок нагадав про устрій горезвісної УНР та причини, які довели її до політичної недієздатності. За його словами, парламентська республіка – це "базар, бардак, сваволя", і зразком державного управління для України в історії може служити тільки устрій Гетьманату, як прообраз сильної президентської влади. Слухаючи ці слова, я відмітив про себе програмовий твір Української Національної Асамблеї "Майбутній устрій України", в якому недвозначно йдеться: "Українська модель державного устрою – Гетьманат. Гетьман концентрує в своїх руках всю повноту влади – законодавчої, виконавчої, судової. Це дозволить припинити протистояння між гілками влади, яке руйнує будь-яке системне перетворення в державі й заважає її вдосконаленню". Продовжуючи, Олег Тягнибок заявив, що ВО "Свобода" всіляко підтримує намір Президента провести референдум щодо впровадження конституційної реформи в Україні. Мене вдруге приємно здивувала та одностайність у словах та практичних кроках, які виявляють ВО "Свобода" та УНА-УНСО в українській політиці, адже ще 25 грудня 2005 р. від ХХІІ З'їзду УНА Президентові було адресоване звернення: "Ми вимагаємо від Вас, пане Президенте, відмовитись від втілення в життя з 1 січня 2006 р. конституційної реформи, яка є практично конституційним переворотом і зініціювати проведення всеукраїнського референдуму..."

Олег Тягнибок нагадав про добровільний розпуск 4-мільйонної української армії урядом УНР та політику пацифізму і угодовства, яку він проводив, і яка призвела до подальшого загарбання України Росією. Проводячи паралелі із сучасністю, народний депутат перерахував всі добровільні поразки відновленої Української держави: скорочення та розвал збройних сил, здачу ядерної зброї, політику слабкодухості. За словами Олега Тягнибока, тільки мова сили є дієвим засобом українсько-російських стосунків. Я, як бувший УНСОвець, подумки додав: і тільки 15-річна діяльність Української Народної Самооборони, яку провадила УНА, і яка стала альтернативою національного українського війська, стала на заваді остаточної втрати нашої державності та перетворення України на чергову імперську колонію. Витяг з програми Української Національної Асамблеї: "Припиниться деградація збройних сил. ... Українська армія буде забезпечена всім необхідним, матиме ядерну зброю і буде гордістю українського народу". Чергова одностайність. Розвиваючи тему зброї, приведу ще один витяг із "Майбутнього устрою України" УНА-УНСО: "Українська людина ... має бути захищена від усіх форм агресії. Цьому допоможе плекання культури народної самооборони і право на володіння вогнепальною зброєю". Вже пізніше, під кінець зустрічі, Олега Тягнибока запитали про його ставлення до права вільного володіння вогнепальною зброєю громадянами України, на що голова "Свободи" відповів: "Якщо для упівців, то так, якщо для енкаведистів, то ні".

Питання мовної політики на зустрічі представила Ірина Фаріон, №3 у списку ВО "Свобода" до Верховної Ради. Захист та поширення української мови, важливість українського інформаційного простору, за словами Ірини Фаріон, має бути наріжним каменем державної політики. Дивовижну вербальну аналогічність виявляє програма УНА-УНСО, укладена українським письменником Ігорем Каганцем: "Очистимо національний інформаційний простір від бруду, агресивності, розпусти, тупості, бездарності, виродження і брехні. ...80% буде складати національний за змістом і походженням інформаційний продукт".

Презентуючи "Програму захисту українців", Олег Тягнибок підняв питання визнання на державному рівні вояків ОУН-УПА "учасниками національно-визвольної боротьби за державну незалежність України" та оголосити 14 жовтня (св. Покрови, день створення УПА) державним святом. Я добре пам'ятаю марш ветеранів УПА 15 жовтня 2005 р. в Києві, в якому я брав участь в лавах УНСО, і на захист якого з політичних партій стали виключно Українська Національна Асамблея та ВО "Свобода" (єдиний народний депутат, який був присутній на урочистому молебні на Хрещатику, був Олег Тягнибок). Того ж дня рішенням ХІХ З'їзду УНА до Президента були направлені звернення: "З приводу визнання на державному рівні всіх учасників Визвольних змагань ХХ ст. борцями за волю та самостійність України" та "З приводу проголошення 14 жовтня державним святом – Днем Українського Війська". Власне, для УНА-УНСО, очолюваної Юрієм Шухевичем, сином легендарного головнокомандувача УПА Романа Шухевича, це є, окрім усього, питанням честі.

Отож, коли в грудні минулого року я дізнався про те, що переговори ВО "Свобода" та УНА-УНСО щодо створення єдиного блоку зазнали невдачі і обидві політичні сили йтимуть на вибори окремо, в мене це викликало стан пригнічення і зневіри у перемогу правих в парламенті. Продовжуючи історичні паралелі, розпочаті Олегом Тягнибоком, від себе приведу останню: нездатність українців об'єднатись навіть перед лицем єдиного ворога. Можна згадувати і князівські усобиці ХІІІ ст., і період Руїни ХVІІ ст., і Визвольні змагання 1918-1919 рр., і братовбивчу війну між ОУН-Б та ОУН-М у ході ІІ Світової війни. Проте очевидне одне: історія повторюється, і українці залишились вірними усталеному стереотипу про себе. Маючи після зустрічі особисту розмову з Олегом Тягнибоком і отримавши його докладні пояснення склавшійся ситуації, я все ж не зміг позбутися відчуття гіркоти за цей незреалізований альянс двох найпотужніших патріотичних сил, за хронічну нездатність українців домовлятися. Я переконаний, що і ВО "Свобода", і УНА-УНСО без труднощів пройдуть до парламенту, проте чи зможуть вони домовитись у Верховній Раді і об'єднати лозунги двох партій: "Ми – діти Божі!" (УНА) "...у своїй, Богом даній країні" ("Свобода") – і стане відповіддю на питання національного буття.

smierc@bigmir.net

30 січня 2006

THULE - SARMATIA
The East European Metapolitical Association of New Right International

A HAIL TO THE GODS OF CREATION !
A HAIL TO THE KING OF THE WORLD !
A HAIL TO THE METAL INVASION !
A HEAVENLY KINGDOM ON EARTH !
"Freedom Call"© Mesogaia-Sarmatia, 2005-2006
goutsoullac@rambler.ru

GROUPS.YAHOO.COM/GROUP/THULE-SARMATIA
WWW.LIVEJOURNAL.COM/COMMUNITY/MESOGAIA-SARMAT
WWW.LIVEJOURNAL.COM/COMMUNITY/UA_NAZIONALISM
Rated by MyTOP

hitua


ГРЯДЕ АВАТАРА ОСТАННІХ СУРМ !
A HAIL TO THE FORTHCOMING HELGI AVATAR OF LAST TRUMPETS !
Das Kriegsgefolge "Die Offiziere des Dharmas"
SCHWARZ FRONT
THE BROTHERHOOD OF BRIGADES OF THE EUROPEAN
RECONQUISTA